Porselen Lamina Nedir?

Latincede yaprak anlamında kullanılan laminalar dişlerinizi kesmeden yanlızca ön yüzeylerinin belli bir oranda inceltilmesiyle gerçekleşirilen bir tekniktir. İnceltilen dişin bu kısmına yapıştıralarak uygulanır.

Porselen Diş Laminaları Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

*Beyazlatma sistemi ile netice alınamayacağı kesinlesen dişlerde

*Görüntüsü ve şekli iyi olmadığı dişlerde

*Birbirinden ayrılmış dişleri birleştirmede

*Herhangi bir darbe sonucu kırılmış dişlerin yeniden düzenlenmesinde

*Rengi ve yapısı bozulmuş dişlerin eski haline getirilmesinde

*Eğri dişlerin muhteşemce eski haline dönüştürülmesinde kozmetik ağırlıklı kullanılan bir yöntemdir.

 

Porselen Lamina Diş Tedavisi Kimlere Kullanılır?

Bu tedavi yöntemi neredeyse herkese uygulanabilecek bir uygulamadır.

 

Porselen Lamina Diş Tedavisi Kimlere Kullanılamaz

Çene bozukluğu olan ki, tırnak yeme rahatsızlığı, kalem gibi farklı malzemeleri ısırma alışkanlığı olan ve aşırı şekilde diş eti çekilmesi yaşayan kişilerin bu yöntemi kullanması tercih edilmemelidir.

Porselen Lamina Diş Tedavisi Kaç Seansta Gerçekleşir?

Hastanın diş etlerinde ayrıca bir tedaviye ihtiyaç duyulmuyor ise 2 veya 3 seansta neticede de ortalama 1 haftalık bir süreçte gerçekleştirilmektedir.

Porselen Lamina Dişlerin Düşme Riski Yüksekmidir?

Kaliteli ürünler ve gerekli teknoloji kullanılarak yapıştırılan dişlerin düşme oranı yoktur denilecek kadar azdır. Ayrıca uygulamayı gerçekleştiren hekimin göstereceği her titizlik ve özen neticesinde yapıştırılan dişleri diğerinden ayırmakta çok zordur.

Porselen Laminaların Kullanım Ömürleri

Laminalar iyi bakıp koşulu ile kullanıldığında yıllarca problemsiz şekilde kullanılmaktadır. Renk değişiklikleri aşınmaya karşıda oldukça dayanıklılardır. Ömrünü uzatmak bir nevi kullanan kişinin elindedir. Sağlamlıkları her derede ce kanıtlanmış olsada yinede sert ve zarar verebileceğinizi düşündüğünüz cisimleri ısırmamaya özen göstermelisiniz.

Porselen Lamina Dişlerin Anavtajları Nedir?

*Kısa bir cerrahi müdehale ile çok kısa bir sürede sağlıklı,doğal ve estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

*Yapılan laminalar yeterince sağlam renkleri bozulmayan malzemelerden yapılmaktadır.

*Dişlerin anotomisi kesinlikle bozulmaz ve istemiş olduğunuz estetik görüntüye sahip olmak laminalar yardımıyla mümkündür.

*Ağznızda beğenmediğiniz dişleri şeklini değiştirip istediğiniz şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

*Porselen yüzeyleri oldukça kaygan ve pürüzsüz olduğu için daha sonradan oluşabilecek sigara,çay,kahve ve benzeri faktörleri ve hatta diş taşı olumlarınıda en aza indirecektir.

*Uygulama öncesinde malzeme yapısı olarak oldukça hassas ve kırılgan olabilir fakat uygulama sonrasında kaliteli ürünler yardımıyla uygulandığında son derece sağlam olduğunu anlayabilirsiniz.

 

Porselen Laminaların Dezavantajlaarı Nelerdir?

*Rahat kullanım yapıları nedeniyle sağlık ve estetik açıdan söz konusu diğer ürünler ile kıyaslama yapılamaz.

*Bu işlemler için işinde uzman ve teknolojisi yeterli bir klinik seçilmelidir. Aksi halde sonuç hüsran olabilir.

*Gece uyku esnasında dişleri gıcırdatma ve ya dişleri sıkma alışkanlığı bulunan kişilerin extra olarakta gece plağı kullanılmalıdır. Kullanılmaz ise büyük problemler yaşanabilir.

*Düzenli olarak kontrol edilmediği taktirde de istemediğiniz sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

En Ucuz Porselen Lamina Fiyatları

Bizim buradan fiyat vermemizin etik olmayacağını düşünerek size bu konuda bilgi verememekteyiz.Isterseniz aşağıda belirtmiş olduğumuz web adresi veya telefon numarasından size özel fiyat listemizi ve ödeme planınıza ulaşabilirsiniz.

Ancak unutmamalıyız ki bu tedaviyi nerede, kime, hangi ülke şartlarında yaptırmanızla da  alakalıdır. Bu yüzden fiyatlar arasında değişkenlik gözlemlemek mümkündür. Çevrenizden daha önce bu yöntemi kullanıp her anlamda mutlu olmuş insanlardan da bilgi edinebilirsiniz.

Porselen Laminalar Arasında En çok Tercih Edilen E-Max Marka Ürünlerdir.

 

Emax Porselen Nedir?

E-max kuron bir porselen cinsidir. Alt yapı olarak kullanılıp üstüne porselen konulabildiği gibi, tek tek parça olarak da tatbik edilir. E-Max porselen sistemi, tüm dental porselen materyallerde içinde estetik görüntüye sahip olmak için en sık kullanılan yöntemdir. E.max, “ en fazla estetik” anlamına gelen maximum estetik teriminin kısaca yazılmasıdır. Dünyada kullanılan tüm porselen çeşitlerininde başında gelir.

 

E-max kuron/köprü protezi hangi şartlarda uygulanabilir?

 

E-max kuronlar kesici dişler, köpek dişleri ve ufak azı dişlerinde kaplama operasyonların gerektiği olaylarda ve estetik gayeli olarak kullanma durumundadır. E-max köprü protezlerinden ise sadece tek diş eksiklerinde faydalanılabilir.

Emax Porselen Kaplama Fiyatları

E-max Porselen Kaplama, var olan dişlerin üstüne uygulanan bir kaplama tipidir. Bilhassa sanatçı-oyuncu ve spikerleri memnuniyetlerini sağlayan muhteşem bir diş görüntüsüne sahip olabilmek için yapılan bir diş kaplama yöntemidir. Renk değiştiren ve gerekli bakımın gösterilmemesi sonucu deforme olan ve sağlığını gittikçe kaybeden dişler için en uygun yöntemdir. Emax yaptırmadan önce hangi estetik kaplamaların sizin için uygun olduğunu hekiminiz tarafından değerlendirmesi yapılır.Sağlıksız dişlere Emax kaplama yapmak hekimlerin tercih ettiği bir yöntem değildir.